POWRÓT
LEGENDY
1975
HISTORIA
Marka Cassida znana jest każdemu, kto odkrywał świat motocykli dzięki czeskim maszynom Jawa czy ČZ. Popularne kaski chroniły kilka pokoleń motocyklistów. Jako entuzjaści motocykli nie mogliśmy pozwolić, aby legenda odeszła w zapomnienie. Postanowiliśmy o własnych siłach ponownie przywrócić ją do życia i zaoferować jej szczególną urodę nie tylko czeskim fanom motocyklistki.
2016
NASZA WIZJA
Cassida jest obecnie produktem czeskich designerów i specjalistów od rozwoju, którzy kładą szczególny nacisk na nowoczesne wzornictwo, rozwiązania technologiczne i funkcjonalność, a jednocześnie pragną zachować pierwotny charakter marki. Cassida powstaje u wypróbowanych producentów z wieloletnim doświadczeniem. Produkty są starannie testowane tak, aby ich jakość odpowiadała na potrzeby dzisiejszych wymagających użytkowników i spełniała parametry techniczne w zakresie bezpieczeństwa.
 
 
 
 
 

Technologia

Komfort jazdy zapewniają niski poziom hałasu, aerodynamiczny spoiler, deflektor nosa, precyzyjny mechanizm otwierania i zamykania wizjera, blokada blendy przeciwsłonecznej, system pompowania poduszek policzkowych i wiele innych właściwości kasku.
 

Materiały

Produkujemy skorupy poliwęglanowe i z włókna szklanego, stosujemy zabezpieczające elementy odblaskowe. Wewnętrzna część kasku wyposażona jest w nowoczesne materiały o właściwościach oddychających.
 

Komfort

Projektujemy tylko to, czego sami chcemy używać! Inspirujemy się własnymi doświadczeniami i staramy się cały czas udoskonalać nasze technologie, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę.
 

Bezpieczeństwo

Aby zapewnić jak najlepsze bezpieczeństwo i doskonałą widoczność jeźdźca, kaski wyposażone są w elementy odblaskowe.

Integralne

Apex Fusion


Apex Contrast


Apex Jawa


Apex Vision


Apex


Integral 2.0 Perimetric


Integral 2.0

Otwarte

Magnum


Reflex Safety


Reflex


Oxygen Jawa OHC


Oxygen Rondo


Oxygen 101 Riders


Oxygen Gear


Oxygen BadAss


Oxygen


Police

 

Testy

 
 
Dlaczego akurat ja przeprowadzałem testy? Przez kilka lat brałem udział w wyścigach w klasie Superbike. Korzystałem z całego szeregu kasków różnych marek, likwidując je zazwyczaj przy tej okazji. Mam więc co porównywać.
 
 
Na pierwszy rzut oka dobre wrażenie robi prosty i nowoczesny design. Przyjemnie zaskoczyła mnie niska waga. Kask jest dopasowany, nie uciska, dobrze przylega do policzków, a na uszy pozostawia sporo miejsca.
 
 
W warunkach miejskich sprawdza się doskonale. Poza miastem poziom hałasu aerodynamicznego nie podwyższa się, testuję więc kask przy zwiększonej prędkości. Na autostradzie pochylam się i chowam za liczniki. W dalszym ciągu nie ma żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Bardzo dobra widoczność, poziom hałasu i opływu powietrza. Satysfakcja pod każdym względem.
 
Vláďa “Mazzda” Mašek

Producent

 

ACI – Auto Components International s.r.o.

Republika Czeska

www.aci.eu


Sales Representative
Dalibor Mencl
GSM: +420 702 212 175
email: mencl@aci.eu
 
 
 
 
ACI – Auto Components International s.r.o., www.aci.cz
© 2015 ACI